top of page
Наш соціальний педагог 
 
Електронна адреса:
 
88372.001.png

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ:

ДО ДИТЯЧОГО САДКА БЕЗ СЛІЗ

  • Налаштовуйте дитину на те, що в дошкільному закладі на неї чекає багато цікавого: знайомство з новими друзями, яскраві книжки, гарні іграшки, багато веселих розваг тощо.

  • Зберігайте спокій, не виявляйте перед дитиною свого занепокоєння, адже ваше хвилювання передається їй. Тоді дитина плакатиме, нервуватиме та відмовлятиметься йти до дитячого садка.

  • Дозвольте дитині взяти із собою в дошкільний заклад улюблену іграшку або якийсь інший безпечний предмет із дому, аби в дитячому садку вона відчувала домашній затишок.

  • Щоразу вигадуйте новий цікавий спосіб прощання з дитиною на порозі дошкільного закладу. Наприклад, ласкаві обійми, повітряний поцілунок, «секретне слово». тощо.  Так, дитина буде зацікавлена виконанням цього ритуалу і легко відпускатиме вас.

  • Наклейте в особистій шафі дитини в дошкільному закладі фото вашої родини. Це заспокоюватиме дитину у хвилини занепокоєння.

  • Завжди будьте уважні до дитини, коли забираєте її з дитячого садка. Зокрема розпитуйте, чим вона займалася протягом дня, хваліть її малюнки чи інші творчі вироби, щиро дякуйте за подарунок, який дитина виготовила власноруч тощо.

  • Усіляко демонструйте свою любов і турботу. Наприклад, скажіть, що протягом дня думали про неї, планували спільні заняття на вечір, приготували для неї щось смачне тощо.

  • Обмежте відвідування гостей та масових заходів у період адаптації дитини до умов дошкільного закладу, не перевантажуйте її вдома розвивальними заняттями.

  • Говоріть про дошкільний заклад у піднесеному настрої, ніколи не лякайте ним дитину, і головне – будьте терплячими.

0280.jpg

Національна дитяча гаряча лінія

працює в будні дні з 12.00 до 20.00 за коротким номером 116 111

(безкоштовно з мобільних телефонів)

та 0 800 500 225 

(безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)

звертайтеся у скрутній ситуації

Вікові прояви соціальної компетентності

Молодший дошкільний вік

Дитина знає себе в сім'ї близьких, дорослих та дітей, їхні родинні стосунки; в дошкільному закладі - ім'я та по батькові педагогів.

Розуміє вимоги дорослих до її поведінки, виявляє інтерес до спільної з ними та з іншими дітьми діяльності.

Розуміє відмінність між дорослими та дітьми.

Розуміє захищеність дітей батьками.

Розрізнює рідних, знайомих і близьких людей.

Вміє вітатися, дякувати, просити допомоги і пропонувати її.

Виражає своє ставлення до людей словами та іншими способами.

Середній дошкільний вік

Дитина знає, що людина народжується і живе в сім'ї, розуміє значення родинних взаємин, злагоди й порядку в домі, вміє виявляти турботу про рідних і любов до них.

Знає правила спілкування зі знайомими, «сусідами, друзями батьків» та незнайомими людьми.

Виявляє турботу про людей відповідно до їхнього віку.

Розуміє стан і настрій дорослих та дітей. Розуміє значення добрих стосунків з дітьми і педагогами в дитячому садку.

Вміє спільно діяти у грі, під час занять.

Знає і виконує правила ввічливого спілкування.

Розуміє, що в товаристві слід дотримуватись певних норм.

Виявляє інтерес до дій і слів вихователя, прагне співпрацювати з ним, отримати схвалення за добрі вчинки.

Вміє розповідати про своїх друзів, про їхні риси характеру.

Розуміє вимоги до своєї поведінки у спільній діяльності.

Турбується про молодших дітей і вчиться у старших.

Старший дошкільний вік

Дитина розуміє сімейні взаємини, ставлення членів родити одне до одного. Знає свій родовід, усвідомлює, що честь роду залежить від кожної людини.

Має сформовані уявлення про доброту, гуманність, щирість як важливі якості людини та людських взаємин;

Розуміє стан і почуття іншої людини з її вигляду, інтонації, дій, виявляє повагу до її почуттів.

Вміє запобігати конфліктів і розв'язувати їх. Розуміє ставлення людей до себе. Почувається природно в товаристві знайомих і незнайомих людей.

Розуміє поняття «дружба» і «товаришування» й відповідно поводиться з однолітками.

Має уявлення про державу, її символи, про свій народ, національні особливості українців. Знає національні пам'ятки, героїв, виявляє повагу до них, вшановує національні святині.

10.jpg

Як прищепити дитині посидючість

           Для багатьох батьків одним із найважчих моментів у розвитку посидючості є етап підготовки до школи. І батьки задаються питанням, як підготувати дитину до тривалих уроків, як виховати уважність саме в цей період життя малюка? Особливо ця проблема стосується батьків, чия дитина відрізняється гіперактивністю. Щоб цей час не було настільки стресовим для малюка, варто дотримуватися певних правил, яким малюк повинен навчитися слідувати ще задовго до школи.

1. Встановіть суворий режим дня. Це допоможе організувати дитину, з'явиться розуміння невідворотності дії. Припустимо, в 8.00 підйом, о 13.00 обід, потім денний сон і прогулянка на свіжому повітрі, а в 21.00 відбій. І все це має бути без заперечень і коректування розпорядку дня. Дитина повинна зрозуміти, що так належить.

2. Потрібно організувати протягом дня якомога більше рухливих ігор, бажано на свіжому повітрі, де дитина змогла б досхочу набігатись і накричатись, тобто дав би вихід своїй енергії. Це може бути парк, ліс, якщо є можливість, частіше вибирайтеся за місто.

3. Необхідно контролювати вживання солодощів. Вони хоч і є простими вуглеводами, необхідними для роботи мозку, але їх не повинно бути занадто багато.

4. Потрібно заохочувати ігри, в яких вимагається увагу і посидючість. Таких ігор безліч, наприклад, конструювання. Малюк вчиться працювати за зразком, починає розуміти - щоб досягти результату, треба добре потрудитися, стати більш терплячим і уважним. У цьому малюкові допоможуть і різні головоломки, і задачки, які містять прихований сенс, це гра з аплікаціями, вишиванням, сюжетно-рольові ігри, конструктори.

5. Знайдіть в дитині те, що його цікавить і викликає непідробний інтерес, і всіляко розвивайте це.

6. Обмежте перегляд телевізора на користь більш цікавих і корисних занять.

          Повірте в свої сили, в те, що ви зможете створити своїй дитині всі умови для розвитку такої важливої ​​якості як посидючість. Адже саме уважність та посидючість запускає або пригальмовує психічні і фізіологічні реакції, а унікальне образне і логічне мислення, сила волі - результат добре розвиненої уваги.

bottom of page