Щоб росли здоровими
Основні заходи профілактики від зараження вошами
Найбільш повний комплекс заходів профілактики від зараження вошами включає в себе:
-
Уникання спілкування і близьких тілесних контактів з людьми, що живуть в антисанітарних умовах, або тими, у кого є виражені симптоми педикульозу — гниди на волоссі, сліди укусів, постійне чухання голови або тулуба.
-
Відмова від випадкових статевих зв’язків. Саме вони в більшості випадків стають причиною зараження лобковими вошами — ще більш неприємними паразитами, ніж головні воші.
-
Використання виключно власних головних уборів, гребінців, шпильок, гумок, обручів, косинок. Таким, здавалося б, простим чином здійснюється цілком ефективна профілактика від потрапляння вошей і гнид на голову.
-
Регулярна заміна і прання білизни, бажано — при високій температурі.
-
Уважний огляд волосся, спостереження за власними відчуттями.
-
Застосування спеціальних відлякуючих засобів, багато з яких практично не мають запаху.
-
Регулярна обробка голови шампунями проти вошей у малих кількостях.
Хурма - корисний фрукт
Хурма - це найсолодший плід: глюкоза і фруктоза становлять чверть його маси. Двома-трьома плодами можна угамувати голод. Багато хто навіть їсть сушену хурму з чаєм замість цукерок чи цукру. Ця властивість плоду має дуже велике значення для хворих з вадами серця. Організм використовує цукор хурми для живлення серцевого м`яза. При цьому рівень глюкози у крові залишається незмінним.
Людям із хворим серцем корисно знати й те, що хурма містить багато калію. Тим, хто вживає сечогінні засоби, що виводять калій, часто доводиться додатково приймати препарати з солями калію. Але прийому зайвих ліків можна уникнути, ввівши замість них до раціону хурму, абрикоси та яблука.
Хурма також має сечогінну дію. Це найголовніша властивість, завдяки якій вона вважається майже лікарським засобом у кардіології.
Іноді у хворих із серцево-судинною недостатністю розвивається тимчасове звикання до сечогінних препаратів, їх дія різко знижується. Тоді на допомогу може прийти хурма. Необхідно їсти 3-4 плоди на день, чергуючи їх із трьома 100-грамовими порціями гарячого молока. Результати такого лікування помітні уже на другий день, потрібно лише в цей час скоротити до мінімуму споживання інших продуктів. До речі, для лікування згодиться як свіжа, так і сушена хурма, ефект від цього не зміниться. За 4-5 днів ваш організм відпочине від великих доз сечогінних препаратів, а вони знову почнуть діяти.
Хурма багата на магній. Вона значно знижує ймовірність утворення каменів. Крім того, плоди хурми допомагають вивести з організму солі натрію.
Хурма - воістину джерело всього корисного і потрібного. Вона містить багато бета-каротину, вітаміни А, С, Р, Е і багато заліза. Доведено: у людей, які їдять багато плодів і овочів, що містять бета-каротин, значно знижується ризик виникнення раку легень.
Багато у ній і пектинів, які допомагають у процесі травлення. Причепитися, здається, ні до чого. Хіба що до в`язкого смаку хурми. Він буває таким завдяки дубильним речовинам, що входять до складу плоду. Тому купувати хурму треба за повної зрілості, коли вона вже м`яка - солодка і запашна.
Де знаходяться вітаміни
Загартовування повітрям
Повітряні ванни рекомендується починати проводити навесні, при температурі повітря не нижче 20 градусів. Для цього необхідно вибрати захищене від сонячних променів і вітру місце. Спочатку тривалість цієї процедури становить 10 -15 хвилин, потім доходить до 1.5-2 годин. Якщо дитина завмер, з'явилися мурашки, слід припинити процедуру негайно. Провітрювання приміщення.
Дуже важливо при загартовування дитини дотримуватися температурного режиму в приміщенні. Слід якомога частіше провітрювати кімнати. У холодну пору року частота провітрювання повинна бути не менше 5 разів на день. Кращий спосіб провітрювання - наскрізне. Так як протяги можуть негативно позначитися на здоров'ї, тому діти під час такого провітрювання повинні перебувати в іншій кімнаті.
У літню теплу пору року дитина може перебувати в кімнаті з відкритим вікном. Але слід виключити протяги.
Не забувайте про прогулянку. Дитина повинна перебувати на вулиці не менше 2 разів на день по 2 години в холодну пору року. Влітку же час прогулянки необмежено.
Загартовування - відмінний спосіб для зміцнення здоров'я дітей. Але при проведенні процедур по загартовуванню слід дотримуватися ряду принципів:
- поступовість;
- систематичність (процедури по загартуванню слід проводити щодня, тільки в цьому випадку буде видно результат);
- облік індивідуальних особливостей (необхідно враховувати вік, стан здоров'я).
Якщо ви будите дотримуватися ці важливі принципи, загартовування піде на користь вашій дитині. І пам'ятайте, загартовування - це тривалий процес. Але вас це не повинно засмучувати, якщо ви робите все правильно, ваше дитя буде рости міцним і життєрадісним, а це найголовніше! Здоров'я дітей - у ваших руках
Сонце - друг чи ворог?
Напевно, Ви ще пам’ятаєте ті часи, коли педіатри радили батькам гуляти з дитиною на сонці, щоб поліпшити колір обличчя та збільшити кількість вітаміну D. Зараз нам відомо, що сонячні ванни можуть бути шкідливими: сонце може спровокувати як появу зморшок, так і рак шкіри. Але чи можна наносити на ніжну шкіру малюка сонцезахисні засоби, які містять стільки хімії? На пляшках із кремами від засмаги часто зазначають: «Не використовувати для дітей до 6 місяців». Чи означає це, що ці продукти не для Вас?
Перш ніж взяти в руки крем, сховайте ручки й ніжки дитини під вільним одягом (довгими штанцями й рукавами з легкої тканини або тонкою ковдрочкою), на голову вдягніть шапочку із широкими полями, щоб прикрити обличчя від сонця. Використовуючи сонцезахисний засіб, наносіть його акуратно на невеликі ділянки шкіри — на обличчя й тильну сторону кистей рук. ААП також рекомендує для захисту очей надягати малятам будь-якого віку сонячні окуляри. Якщо ви збираєтеся в басейн, наносіть сонцезахисний засіб на всі відкриті ділянки шкіри.
Міцний імунітет - запорука здоров'я
Щоб захисні сили організму працювали на повну потужність, ваш раціон має бути збалансованим. Тобто ключовим тут є не конкретні продукти в щоденному меню, а сама культура прийому їжі. По-перше, ніколи не пропускайте основних прийомів їжі: сніданок, обід і вечеря мають бути завжди, а перекуси на ходу мусять відійти в минуле. По-друге, не відмовляйтесь від сезонних і місцевих продуктів. По-третє, сміливо скорочуйте вживання цукру, солі та споживайте лише необхідну кількість калорій.
Якщо ви поки не почали займатись якимось видом спорту, то постарайтесь гуляти щодня. Півгодинна прогулянка допоможе не лише підвищити імунітет, а й покращити роботу мозку, серцево-судинної системи. Крім того, щоденні прогулянки сприятимуть налагодженню сну і зменшенню стресу. Щоб прогулянки були виключно корисними, подбайте про теплий одяг та зручне взуття. Не забувайте про свіже повітря вдома і на роботі: регулярно провітрюйте приміщення.