top of page

Сторінка музкерівника

14   «Якщо»

для розвитку співочих здібностей дітей

1.  Якщо Ви вмієте любити себе, як унікальну частину світу, ви навчили цьому дітей. Дитина не спроможна себе любити, не може залишитись щирою. Без щирості не можлива творча свідомість.

2.  Якщо Ви поважаєте і любите музику, ви навчите цьому дітей.

3.  Якщо Ви звертаєте увагу на достойні дитини і вірите в її можливості  - ви навчите її вірити в себе і отримувати перемогу. Пам’ятайте першу формулу освіти « ти все зможеш!»

4.  Якщо  Ви вмієте авансом дарувати похвалу і не байдужі до творчості дитини – в неї більше шансів відбутися: «Таланти виховуються заохочуваннями» (В.Оствальд)

5.  Якщо Ви порівнюєте одну дитину з іншою, ви блокуєте можливість розуміти і приймати інших. Порівнювати дитину можливо тільки з нею самою – сьогоднішню з вчорашньою.

6.  Якщо Ви допоможете дитині відчути глибину змісту пісні, навчите дивитись  і бачити, слухати і чути  - ви подаруєте дитині  радість від музичного твору. Висока культура у почуттях.

7.  Якщо Ви пропонуєте дитині свободу – ви підтримуєте в дитині енергії розвитку пізнання і творчості. Заборона свободи для дитини – гальма, які зупиняють дії цих енергій.

8.  Якщо Ви з дитиною шукаєте рішення, а не перевіряєте, чи вірно вона виконала завдання, ви розвиваєте можливість творчого бачення, а не заставляєте сприймати стереотипи: дитина не помиляється – вона шукає свій шлях.

9.  Якщо Ви чекаєте від дитини те, що вона відчуває – підтримуєте дитячу геніальність. Дитина живе в іншому рівні – фізичному й емоційному і відчувати, як доросла людина – не може.

10.  Якщо для Вас важливо те, як ви відкрили, аніж те, що ви відкрили, - ви вчите дитину одержувати задоволення від пізнання.

11.  Якщо Ви поспішаєте в спілкуванні з дитиною – ви вилучаєте байдужість. В спілкуванні з мистецтвом (музикою зокрема) мовчання може сказати більше, ніж словами.

12.  Якщо діти працюють над словом із цікавістю, вони застраховані від примушеної діяльності. Примушення для дитини завжди стрес, при якому організм знаходиться в постійному напруженні. Щоб захопити дитину піснею, треба захопитись самому.

13.  Якщо Вам не подобається дитячий спів, не поспішайте давати негативну оцінку  - це замикає особистість. Праця душі дитини заслуговує визнання. Похваліть авансом і спробуйте подивитись на це очима дитини.

14.  Якщо  Ви радієте творчим успіхам дітей, ви вчите радіти чужим перемогам! Великою втіхою є для музичного керівника те, що діти самі тягнуться до співу.

Поради для батьків

bottom of page