top of page

Прозорість та відкритість закладу

Річний звіт керівника про діяльність ЗДО

Звіт директора

Канівського комунального дошкільного закладу №2 «Дударик»

Канівської міської ради Черкаської області

Довгополої Ніни Олександрівни

за 2019-2020 навчальний рік

від 02.06.2020 

 

МЕТА:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

ЗАВДАННЯ ЗВІТУВАННЯ:

1.Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління закладом освіти.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом.

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005р. № 178, «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педколективом та громадськістю».

 

Шановні присутні!

 

Ось і закінчився ще один рік. Для всіх нас він був дуже вдалим, плідним і ефективним. Ми зібралися сьогодні, щоб підвести підсумки роботи колективу нашого закладу, оцінити діяльність директора на посаді.

На виконання Національної доктрини розвитку освіти, наказу МОН України від 28.05.2005р. № 55 «Про запровадження звітування керівників навчальних закладів» сьогодні я маю можливість на основі аналізу роботи всього колективу звітувати перед Вами, шановні колеги та батьківська громадськість, про свою діяльність як керівника ЗДО № 2 «Дударик».

Як директор, у своїй діяльності я керувалась Статутом дошкільного навчального закладу, Правилами внутрішнього розпорядку, посадовими обов’язками директора, законодавством України та іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника ЗДО.

Здійснюю керівництво і контроль за діяльністю закладу, дію від імені закладу, представляю його в державних та інших органах, установах і організаціях.

 

ЗДО здійснює освітню діяльність відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», Положення про дошкільний навчальний заклад, Статуту ЗДО інших нормативних документів МОН України, а також висновків аналізу за 2019-2020 навчальний рік .

Провідним мотивом ЗДО в 2019-2020 н.р. став пошук осмислених орієнтирів та конкретних освітніх форм, які допомогли ЗДО реально здійснювати реформу своєї діяльності, знайти власне обличчя та статус, певний стиль роботи.

Забезпеченню цілеспрямованості і послідовності роботи, практичному здійсненню педагогічних заходів допомогло чітке планування та визначення пріоритетних напрямків роботи, а саме:

1. Дитина в світі культури. Театральна діяльність в умовах ЗДО.

2. Мовлення дитини. Діалогічне мовлення як прояв комунікативної функції мовлення дошкільнят.

3. Дитячий садок і Нова українська школа. Удосконалювати забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою в умовах завдань освітньої реформи «Нова українська школа» щодо гармонійного розвитку особистості дитини.

 

Зміст навчально-виховного процесу в ЗДО визначався Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні та освітньою Програмою для дітей від 2-х до 7-ми років «Дитина»

Мережа груп ЗДО № 2 станом на 01.09.2020 складає 4 груп. Серед яких:

 

 

У 2019/20 році 21 вихованець отримав дошкільну освіту і піде до школи. Упродовж 2019/2020 навчального року заклад дошкільної освіти відвідувало в середньому 56 дітей.

Всі групи повністю укомплектовані згідно віку дітей та відповідно до вимог Закону «Про дошкільну освіту». Графік роботи груп дає можливість задовольнити запити батьків.

Педагогічними працівниками, медичним та обслуговуючим персоналом заклад забезпечений повністю.

Показником правильної кадрової політики є стабільність кадрового складу. Отже, в цілому робота колективу ЗДО відзначається стабільністю та позитивною результативністю.

Адміністрація закладу постійно опікується питаннями фахового зростання працівників, поліпшенням ділової атмосфери та психологічного мікроклімату в колективі. Адміністрація закладу диференційовано підходить до вихователя-початківця і до досвідченого педагога-майстра.

Для вирішення завдань, спрямованих на вдосконалення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, в закладі були проведені масові (педради, педагогічні години, семінари, семінари-практикуми, консультації), групові (методичні об’єднання, школи передового педагогічного досвіду, наставництво) та індивідуальні: самоосвіта та інші форми методичної роботи.

Велике значення у виявленні рівня професійної майстерності педагогів, стимулюванні їх творчої активності відіграє атестація, яка проводиться відповідно до Закону України «Про освіту» та Типового положення про атестацію педагогічних працівників. З метою підвищення якості дошкільної освіти, стимулювання творчого потенціалу педагогічних працівників, активізації та удосконалення освітньої діяльності в ЗДО запроваджено рейтингову систему оцінювання ефективності роботи.

Педагоги усвідомлюють, які високі вимоги ставляться сьогодні щодо професіоналізму сучасного педагога, тому вони намагаються постійно підвищувати свій професійний рівень.

В 2019-2020 навчальному році було атестовано вихователя Крицьку В.В. і за результатами атестації присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».

Одним із напрямків роботи керівника навчального закладу є робота зі зверненнями громадян. Робота зі зверненнями громадян в ЗДО № 12 ведеться відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Протягом 2019/2020 н.р. до директора закладу не було жодного письмового звернення.

Педагоги приймали участь у міських  формах методичної роботи:

  • Відкритий відрізок часу «Слухняні пальчики» (Засоби розвитку дрібної моторики – вихователь Точена Г.М.);

  • Конкурс «Шашковий турнір»

  • Флешмоб «Вільна гра дітей або день без іграшок» не вдалося провести в зв’язку з карантинними заходами.

Методична робота в закладі дошкільної освіти набула сьогодні аналітичного характеру, а її результати – діагностичної спрямованості. Інформація, одержана шляхом аналізу та діагностики, використовується для підвищення не тільки якості педагогічного процесу, але й кваліфікації вихователів. Адміністрацією закладу протягом року проводився педагогічний моніторинг, основним завданням якого було виявити, чи прослідковується позитивна динаміка розвитку професіоналізму педагогів, чи існують передумови для удосконалення роботи педагогічного колективу.

Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж навчального року показав, що всі вони носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів.

 Протягом навчального року були проведені педагогічні ради:

  • Завдання освітньої діяльності закладу на 2019/2020 н. р.;

  • Діалогічне мовлення як прояв комунікативної функції мовлення дошкільнят;

  • Театральна діяльність в умовах закладу дошкільної освіти;

  • Аналіз освітньої діяльності за 2019/2020 навчальний рік (в зв’язку з карантинними заходами була проведена в онлайн режимі).

Проведено семінари, практикуми, тренінги для вихователів:

Практикум:

- Завдання діалогічного мовлення через призму вимог програми „Дитина” (аналіз програми, виділення зони ближнього і дальнього розвитку).

Ділова гра:

- Робота із закритими картками або предметами.

Лекторій:

- Дитсадок і школа – партнери.

- Наступність ключових компетентностей дошкільника та молодшого школяра.

- Платформа успіху нової української школи.

Семінар-практикум:

- Робота із закритими картками або предметами. Ускладнення форм і змісту об’єкта.

- Формування у вихователів готовності до організації самостійної театралізованої діяльності у дітей.

Заняття 1. Як допомогти вихователям організувати театральну діяльність.

Заняття 2. Планування театралізованої діяльності в роботі вихователів.

- Театр своїми руками. Творча майстерня виготовлення різних видів театрів.

Круглий стіл:

- Інтерактивний театр для дітей.

Майстер-клас:

- Особливості організації театралізації у молодшій групі.

Театралізований тренінг для вихователів ЗДО:

«Вихователь – людина двох професій: педагог та актор».

Згідно річного плану, протягом навчального року, працювали творча  група «Театральна майстерня».

Упродовж 2019/2020 навчального року робота психологічної служби ЗДО № 2 проводилась згідно річного плану, а також за власними висновками на підставі психодіагностичних досліджень. Робота проводилась у тісній взаємодії з вихователями груп та батьками вихованців.

Практичний психолог Димитрієва В.В. тісно працювала з соціальним педагогом Безрук Л.І.,  вихователем-методистом, вихователями нашого закладу та логопедом закладу №8 «Сонечко». Питання профілактичної, корекційної та превентивної роботи вирішувались спільно, було проведено сумісні консультації з батьками з різних проблемних питань.

Спостереження проводилось під час режимних моментів, занять в групі, музичних розваг, святкових ранків, прогулянок, тощо, та супроводжувалось бесідами з батьками, педагогами.

Аналіз діяльності в новостворених групах під час адаптаційного періоду дітей показав, що педагоги вміло володіють колективом дітей, вдало підбирають методи і прийоми для залучення неконтактних дітей в колектив однолітків. Забезпечують емоційний комфорт кожній дитині протягом дня, в різних режимних моментах.

Психологічна просвіта батьків та педагогів спрямована на залучення дорослих і дітей до психологічних знань. Протягом 2019 – 2020 н. р. адміністрація закладу, соціальний педагог та практичний психолог тісно співпрацювали з соціальними службами, службою у справах неповнолiтнiх по виявленню дітей, які перебувають в складних умовах проживання. Постійно ведеться спостереження та корекційна робота з дітьми, які перебувають в складних умовах проживання. З даною категорією було проведено треніги «Білі плями сімейного виховання».

У 2019-2020 навчальному році проводилася психодіагностична робота з дітьми старшої групи.

У навчальному році повинна була проведена робота по проблемі психологічної готовності до навчання у школі. Проте, через введення карантину по коронавірусу психологічна готовність дітей старшої групи до навчання в школі (останній контрольний зріз) проведено не було із-за відсутності дітей.

За попередніми зрізами (вересень 2019 та січень 2020) діти-випускники мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, сформовані навички навчальної діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді й відповіді однолітків.

Додаткові освітні послуги були представлені гуртковою роботою: хореографія та англійська мова.  

Організація харчування дітей у ЗДО № 2 здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.01.2004 року «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Інструкції з організації харчування у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 № 298/227 (далі - Інструкція з організації харчування), враховуючи зміни, внесені спільним наказом Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я України від 26.02.2013 № 202/165 «Про затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та інших відповідних нормативних документів.

У закладі встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски на день, об'єм страв для дітей раннього та дошкільного віку, графіки видачі їжі, добові проби, призначено відповідальних осіб за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

Харчоблок, комора, система холодного та гарячого водопостачання, технологічне та холодильне обладнання в робочому стані. При складанні меню харчування було враховано:

- вікові групи (раннього віку; дошкільного віку);

- режим харчування (3-х разове);

- збалансованість та раціональність страв.

Всі продукти харчування, що надходять, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. Зберігаються продукти харчування в спеціально облаштованій коморі, холодильниках, де забезпечено дотримання норм Санітарного регламенту, в тому числі товарне сусідство, температурний режим тощо. Дані про безпечність якості продуктів та термін їх реалізації систематично фіксується в Журналі бракеражу сирої продукції. Облік продовольчої сировини фіксується в Книгах складського обліку продуктів. Дотримано вимоги чинного законодавства щодо батьківської плати за харчування дітей, вона становить 60% від вартості харчування однієї дитини на день.

Питання організації харчування дітей в закладі знаходиться на постійному контролі з боку директора, сестри медичної старшої, розглядалось на нарадах при директору закладу, виробничих нарадах, батьківських зборах.

Пільговим харчуванням в 2019/2020 н.р. було охоплено 16 дітей, серед них:

- 9 дітям розмір плати за харчування зменшено на 50%;

- 7 дітей звільнені від сплати за харчування. 

Пріоритетними у 2019/2020 навчальному році були і залишаються здоров’язберігаючі аспекти. Удосконаленню системи фізичного виховання в закладі сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців. Протягом навчального року медичним працівником та адміністрацією на заняттях з фізичної культури проводились заміри моторної щільності. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність занять в усіх вікових групах коливається у межах норми від 77% до 92%. Дозування фізичного навантаження на дитячий організм відбувалося відповідно до груп здоров'я й фізкультурних груп. Діти І та ІІ групи здоров’я займаються по основній програмі та виконують нормативи згідно з вимогами програми «Дитина». Медичне обслуговування в ЗДО здійснювалось протягом року сестрою медичною старшою Вовчук А.С. У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

Упродовж навчального року педагогами враховувався стан здоров’я дітей під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму упродовж дня.

Вся обов’язкова медична документація велась своєчасно, за встановленою формою.

Отже пріоритетним завданням педагогічного колективу ЗДО та медичних працівників на 2019/2020 н.р. залишається зниження показників захворюваності в ЗДО, зміцнення здоров’я дітей шляхом комплексного використання різноманітних здоров’язберігаючих технологій, активних форм і методів формування здоров’язберегаючої компетентності дошкільників.

З 1 червня дошкільний навчальний заклад працює за літнім режимом роботи в стані протепідеомілогічних заходів при послабленні карантину. У затвердженому плані роботи на літній оздоровчий період передбачено проведення оздоровчих заходів:

- повітряні та сонячні ванни, водні процедури;

- різні види спортивних, розважальних заходів екскурсій, в межах однієї групи.      

Ще одним з головних напрямків в роботі директора є укріплення матеріально-технічної бази закладу, всі приміщення якого відповідають санітарним вимогам.

ЗДО № 2 – це комунальний заклад, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Однак, завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні.

Фінансування потреб закладу проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти. Протягом навчального року систематично здійснювалась виплата заробітної плати. Вчасно здійснювалися бухгалтерією сплати за спожиті закладом комунальні послуги.

Адміністрація ЗДО разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані та благоустрою території. Подвір'я завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються дошкільниками, вихователями та обслуговуючим персоналом. Своєчасно обрізуються дерева, кущі, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території ЗДО.

Корисним внеском для дошкільного закладу були доброчинні внески батьків, які насамперед спрямовувалися на покращення матеріальної бази, Санітарного регламенту, естетичного оформлення приміщень та груп, які надходили у вигляді товарів і робіт.

Виношу щиру подяку батькам, які допомагають нам у цьому. (Звіт голови батьківського комітету про використання батьківських надходжень додається).

За період з 01.09.2019 року і по даний час було залучено кошти депутатів Канівської міської ради в розмірі 15 тисяч гривень, які були використані на виготовлення меблів для харчоблоку та замовлено шафу для горщиків в першу молодшу групу.

За рахунок коштів засновника  було проведено капітальні ремонти туалетних приміщень груп ( заміна сантехніки, освітлення, облицювання стін та підлоги керамічною плиткою).

Відповідно до наказу відділу освіти ВК Канівської МР від 26.05.2020 №114 комісією було проведено черговий  комісійний огляд будівель і споруд дошкільного закладу. В ході обстеження виявлено проблемні місця:

  1. Після дощів виявлено затікання стелі на другому поверсі групи «Колобок» – 5 м2.

  2. Дощові та талі води систематично затікають  на харчоблок закладу в районі розміщення розподільчого щитка, що створює загрозу замкнення та порушує техніку безпеки працюючих.

  3. Просідання в місці вводу в заклад системи теплопостачання – 4м2.

Зрозуміло, я, як керівник використовую для цього усі можливі резерви - спонсорські кошти, позабюджетні кошти, але їх недостатньо для такого обсягу робіт.

Наш заклад користується попитом серед батьків. Колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою все нові і нові завдання. І першочергове завдання – створення умов для виховання та оздоровлення наших дітей.

Заклад забезпечує сприяння залученню кожного члена системи «діти-батьки-педагоги-директор» до вирішення усіх питань освітнього процесу.

У зв'язку з складанням річного плану роботи закладу на 2020-2021 навчальний рік, прохання до всіх присутніх надати свої пропозиції щодо вдосконалення роботи закладу, покращення освітньої роботи, поліпшення матеріальної бази, відпочинку дітей та умов праці. 

Звіт

виконуючого обов’язки директора

Канівського комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Дударик»

Канівської міської ради Черкаської області

Безрук Лариси Іванівни

за 2020-2021 навчальний рік

від 01.06.2021 

 

МЕТА:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

ЗАВДАННЯ ЗВІТУВАННЯ:

1.Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління закладом освіти.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом.

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005р. № 178, «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педколективом та громадськістю».

 

Шановні присутні!

 

Ось і закінчився ще один рік. Для всіх нас він був нелегким, в зв’язку з пандемією COVID-19, але все ж таки плідним і ефективним. Ми зібралися сьогодні, щоб підвести підсумки роботи колективу нашого закладу, оцінити діяльність в.о. директора на посаді.

На виконання Національної доктрини розвитку освіти, наказу МОН України від 28.05.2005р. № 55 «Про запровадження звітування керівників навчальних закладів» сьогодні я маю можливість на основі аналізу роботи всього колективу звітувати про свою діяльність як керівника ЗДО № 2 «Дударик».

Як в.о. директора, у своїй діяльності я керувалась Статутом закладу дошкільної освіти, Правилами внутрішнього розпорядку, посадовими обов’язками директора, законодавством України та іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника ЗДО.

Здійснюю керівництво і контроль за діяльністю закладу, дію від імені закладу, представляю його в державних та інших органах, установах і організаціях.

ЗДО здійснює освітню діяльність відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», Положення про дошкільний навчальний заклад, Статуту ЗДО інших нормативних документів МОН України, а також висновків аналізу за 2020-2021 навчальний рік .

Провідним мотивом ЗДО в 2020-2021 н.р. став пошук осмислених орієнтирів та конкретних освітніх форм, які допомогли ЗДО реально здійснювати реформу своєї діяльності, знайти власне обличчя та статус, певний стиль роботи.

Забезпеченню цілеспрямованості і послідовності роботи, практичному здійсненню педагогічних заходів допомогло чітке планування та визначення пріоритетних напрямків роботи, а саме:

1. Особистість дитини. Здоров’я та хвороби. Формування здоров’язбережувальної компетенції дошкільників під час роботи закладу в умовах адаптивного періоду.

2. Дитина в соціумі. Формування родинно-побутової компетенції дошкільнят.

3. Дитячий садок і Нова українська школа. Удосконалення педагогічного партнерства вихователів ЗДО та вчителів перших класів щодо створення розвивального середовища, осередків діяльності для сприяння успішної адаптації дітей до НУШ.

 

Зміст освітнього процесу в ЗДО визначався Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні та освітньою Програмою для дітей від 2-х до 7-ми років «Дитина»

Мережа груп ЗДО № 2 станом на 01.09.2020 складає 4 груп. Серед яких:

 

 

 

 

У 2020/21 році 16 вихованців отримали дошкільну освіту і підуть до школи. Упродовж 2020/2021 навчального року заклад дошкільної освіти відвідувало в середньому 29 дітей.

Всі групи повністю укомплектовані згідно віку дітей та відповідно до вимог Закону «Про дошкільну освіту». Графік роботи груп дає можливість задовольнити запити батьків.

Педагогічними працівниками, медичним та обслуговуючим персоналом заклад забезпечений повністю.

Показником правильної кадрової політики є стабільність кадрового складу. Отже, в цілому робота колективу ЗДО відзначається стабільністю та позитивною результативністю.

Адміністрація закладу постійно опікується питаннями фахового зростання працівників, поліпшенням ділової атмосфери та психологічного мікроклімату в колективі. Адміністрація закладу диференційовано підходить до вихователя-початківця і до досвідченого педагога-майстра.

Для вирішення завдань, спрямованих на вдосконалення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, в закладі були проведені масові (педради, педагогічні години, семінари, семінари-практикуми, консультації, круглі столи, лекторій та майстер-клас), групові (методичні об’єднання, наставництво) та індивідуальні: самоосвіта та інші форми методичної роботи.

Велике значення у виявленні рівня професійної майстерності педагогів, стимулюванні їх творчої активності відіграє атестація, яка проводиться відповідно до Закону України «Про освіту» та Типового положення про атестацію педагогічних працівників. З метою підвищення якості дошкільної освіти, стимулювання творчого потенціалу педагогічних працівників, активізації та удосконалення освітньої діяльності в ЗДО запроваджено рейтингову систему оцінювання ефективності роботи.

Педагоги усвідомлюють, які високі вимоги ставляться сьогодні щодо професіоналізму сучасного педагога, тому вони намагаються постійно підвищувати свій професійний рівень.

В 2020-2021 навчальному році було атестовано вихователя Луцик О.М., яка за результатами атестації відповідає займаній посаді і раніше встановленому 11 тарифному розряду; практичного психолога Димитрієву В.В. і за результатами атестації присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» та вихователя-методиста Розсоху М.В., яка за результатами атестації  відповідає займаній посаді та раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».

Педагоги приймали участь у міських  формах методичної роботи:

  • Відкритий відрізок часу «Маленькі геометрики» (Розвиток і удосконалення сенсорних дій за методом повного фізичного реагування – вихователь Пилипенко. Н.І.) проведено в дистанційній формі.

Конкурси «Козацький квест»,  «Шашковий турнір»,  «Дивовижні діти», «Тато, мама, я — спортивна сім’я» не вдалося провести в зв’язку з карантинними заходами.

Методична робота в закладі дошкільної освіти набула сьогодні аналітичного характеру, а її результати – діагностичної спрямованості. Інформація, одержана шляхом аналізу та діагностики, використовується для підвищення не тільки якості педагогічного процесу, але й кваліфікації вихователів. Адміністрацією закладу протягом року проводився педагогічний моніторинг, основним завданням якого було виявити, чи прослідковується позитивна динаміка розвитку професіоналізму педагогів, чи існують передумови для удосконалення роботи педагогічного колективу.

Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж навчального року показав, що всі вони носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів.

 Протягом навчального року в дистанційній формі були проведені педагогічні ради :

  • Завдання освітньої діяльності закладу на 2020/2021 н. р.;

  • Здоров’язбережувальна компетентність дошкільника;

  • Родинно-побутова компетенція дошкільника;

  • Аналіз освітньої діяльності за 2020/2021 навчальний рік.

Проведено консультації, семінари, практикуми та інші форми методичної роботи  для вихователів:

Консультації:

- Особливості формування усвідомленого ставлення дошкільників до власного здоров’я;

- Психологічне благополуччя дітей та дорослих або як відновитися у адаптивному періоді;

- «Дихальна гімнастика – найкращі ліки для дітей зі «слабкими легенями»;

- Як підготувати відеозаняття для найменших

- Сучасні підходи до формування родинно-побутової компетенції;

- Методи та прийоми екстреного реагування на прояви «зла» дитиною;

- Математичний розвиток дітей у світлі ідей «Школи радості»;

- Хвилини «нейробіки» для гармонійного розвитку дошкільника.

Практикуми:

- Методичні цікавинки в організації режимних моментів в умовах адаптивного періоду;

- Дидактичний матеріал для розвитку математичної компетентності дошкільнят.

Семінари:

- Інноваційні підходи до формування здоров’язбережувальної компетенції дошкільників;

- Зміст знань і практичних умінь дітей за освітньою лінією «Дитина в соціумі»;

- Теплі ранки у дружньому колі та підсумок дня - у вечірньому.

Лекторій:

- Актуальність проблеми формування компетенції дошкільників в галузі щодо збереження власного здоров’я.

Семінари-практикуми:

- Розвиток моральних якостей як основи взаємодії у родині;

- Художні твори як засіб для розвитку  моральних якостей та гуманної поведінки дошкільників (підбір творів відповідно вікових груп).

Довідкове бюро:

- Середовищна модель освітнього процесу

Круглий стіл:

- Інноваційні технології, спрямовані на пізнання дитиною свого внутрішнього світу, пошук рівноваги з довкіллям (Ботмерівська гімнастика, метод ВАРМЕ, «Школа діалогу перешкод»;

- Середовище, що належить дітям. Особливості організації освітнього середовища ЗДО та НУШ

Майстер-класи:

-  «Розумна гімнастика»  – універсальний метод розвитку та оздоровлення дошкільнят.

Відкриті відрізки часу:

- Використання казкових ігрових технологій (заняття на  формування родинно-побутової компетенції дошкільнят);

Згідно річного плану, протягом навчального року, працювали  творча  група «Літературна майстерня».

Також проводився "Тиждень безпеки дитини",  «Тиждень безпеки дорожнього руху» тощо. Так, під час «Тижня безпеки дитини» з дітьми закріплювали знання в різних сферах: безпека в соціумі, безпека дитини вдома, на вулиці, «Обережно – вогонь», безпека в природі та ін.

Робота педагогічного колективу націлена на виховання патріотів своєї держави, щоб діти вже змалечку любили свій садочок, своє рідне місто, національні свята та традиції. У грудні вихованці та колектив  закладу приєдналися до флешмобу «Українська хустка», а в травні проведено свято "Я люблю вишиванку".

Протягом навчального року здійснювалася контрольно-аналітична діяльність освітнього процесу та системи роботи з дітьми. Результати контролю висвітлювалися на засіданнях педагогічних рад.

Проаналізувавши організацію роботи щодо виконання річних завдань, слід відмітити, що педагоги закладу працюють систематично та досягли певних результатів.

Під час вимушеного простою роботи закладу в період карантину педагоги, маючи гнучкий графік роботи, та працюючи дистанційно, виконували поставлені завдання, використовуючи  також і онлайн ресурси. А саме, опрацьовували та поширювали у вайбер-групах для батьків корисну інформацію.

Крім того, цікава інформація та новини закладу розміщувалися на сторінці Facebook та сайті закладу діловодом Бєлих Т.О.

Вихователі підвищували свою кваліфікацію, беручи участь у вебінарах на платформі ТОВ «Всеосвіта». Педагогами отримано 23  сертифікати.

Результати обстеження рівня розвитку вихованців закладу за минулий навчальний рік свідчать, що педагогічний колектив на достатньому рівні виконує завдання, висунуті Державною програмою та нормативними документами.

Отримано наступні результати з усіх діагностованих дітей виявлено:

- старші дошкільники:

Високий рівень розвитку – 7 %

Достатній рівень розвитку – 71%

Середній рівень розвитку – 22 %

Низький рівень розвитку – 0 %

 

- середня група:

 Високий рівень розвитку – 6 %

Достатній рівень розвитку – 67%

Середній рівень розвитку – 27 %

Низький рівень розвитку – 0 %

 

- молодша група:

Високий рівень розвитку – 33 %

Достатній рівень розвитку – 42%

Середній рівень розвитку – 17 %

Низький рівень розвитку – 8 %

 

Упродовж 2020/2021 навчального року робота психологічної служби ЗДО № 2 проводилась згідно річного плану, а також за власними висновками на підставі психодіагностичних досліджень. Робота проводилась у тісній взаємодії з вихователями груп та батьками вихованців.

Практичний психолог Димитрієва В.В. тісно співпрацювала з соціальним педагогом Довгополою Н.О.,  вихователем-методистом Розсохою М.В., вихователями нашого закладу. Питання профілактичної, корекційної та превентивної роботи вирішувались спільно, було проведено сумісні консультації з батьками з різних проблемних питань.

Використовуючи різноманітні діагностичні інструментарії, практичний психолог вивчав індивідуальні можливості, особливості розвитку, міжособистісні стосунки, творчі здібності, емоційні психічні стани учасників освітнього процесу.

Психологічна просвіта батьків та педагогів проводилась регулярно у змішаній формі (очно та онлайн),  залежно від епідеміологічної ситуації. Проведені різноманітні консультації у вайбер-групах та соціальній мережі Фейсбук. Протягом 2020–2021 н. р. адміністрація закладу, соціальний педагог та практичний психолог тісно співпрацювали з соціальними службами, службою у справах неповнолiтнiх по виявленню дітей, які перебувають в складних умовах проживання. Постійно ведеться спостереження та корекційна робота з дітьми, які перебувають в складних умовах проживання. У ЗДО розроблено та реалізуються план заходів із запобігання та протидії білінгу, проявам дискримінації, інших форм насильства, вчасно реагують на звернення щодо таких проявів, у разі потреби надається психолого-соціальна підтримка психологічної служби закладу.

Аналіз діяльності в новостворених групах під час адаптаційного періоду дітей показав, що педагоги вміло володіють колективом дітей, вдало підбирають методи і прийоми для залучення неконтактних дітей в колектив однолітків. Забезпечують емоційний комфорт кожній дитині протягом дня, в різних режимних моментах.

У 2020-2021 навчальному році проводилася психодіагностична робота з дітьми старшої групи по проблемі психологічної готовності до навчання у школі. За результатами проведеної діагностики 20% дітей мають високий рівень готовності, 80% – середній.

Діти-випускники мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, сформовані навички навчальної діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді й відповіді однолітків.

Одним із напрямків роботи керівника навчального закладу є робота зі зверненнями громадян. Робота зі зверненнями громадян в ЗДО № 12 ведеться відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Протягом 2020/2021 н.р. до в.о.директора закладу не було жодного письмового звернення.

Систематично проводяться навчання/інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, які належно дотримуються працівниками закладу.

Організація харчування дітей у ЗДО № 2 здійснюється відповідно до листа МОН України  від 05.09.2019 №1/9-552 «Щодо порядку запровадження системи НАССР у закладах дошкільної освіти» та постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»   та інших відповідних нормативних документів.

У закладі встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски на день, об'єм страв для дітей раннього та дошкільного віку, графіки видачі їжі, добові проби, призначено відповідальних осіб за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

Харчоблок, комора, система холодного та гарячого водопостачання, технологічне та холодильне обладнання в робочому стані. При складанні меню харчування було враховано:

- вікові групи (раннього віку; дошкільного віку);

- режим харчування (3-х разове);

- збалансованість та раціональність страв.

Продукти харчування, що надходять на харчоблок, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. На продукти, що мали неналежну якість, були складені акти про невідповідність сертифікату якості.

Зберігаються продукти харчування в спеціально облаштованій коморі, холодильниках, де забезпечено дотримання системи НАССР та норм Санітарного регламенту. Дані про безпечність якості продуктів та термін їх реалізації систематично фіксується в Журналі бракеражу сирої продукції. Облік продовольчої сировини фіксується в Книгах складського обліку продуктів. Дотримано вимоги чинного законодавства щодо батьківської плати за харчування дітей, вона становить 60% від вартості харчування однієї дитини на день.

Питання організації харчування дітей в закладі знаходиться на постійному контролі з боку в.о.директора, сестри медичної старшої, розглядалось на нарадах при в.о.директора закладу, виробничих нарадах, батьківських зборах.

Пільговим харчуванням в 2020/2021 н.р. було охоплено 14 дітей, серед них:

- 7 дітям розмір плати за харчування зменшено на 50%;

- 7 дітей звільнені від сплати за харчування. 

Пріоритетними у 2020/2021 навчальному році були і залишаються здоров’язберігаючі аспекти. Удосконаленню системи фізичного виховання в закладі сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців. Протягом навчального року медичним працівником та адміністрацією на заняттях з фізичної культури проводились заміри моторної щільності. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність занять в усіх вікових групах коливається у межах норми від 76% до 93%. Дозування фізичного навантаження на дитячий організм відбувалося відповідно до груп здоров'я й фізкультурних груп. Діти І та ІІ групи здоров’я займаються по основній програмі та виконують нормативи згідно з вимогами програми «Дитина». Медичне обслуговування в ЗДО здійснювалось протягом року сестрою медичною старшою Приліпко І.М. У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

Упродовж навчального року педагогами враховувався стан здоров’я дітей під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму упродовж дня.

Вся обов’язкова медична документація велась своєчасно, за встановленою формою. Систематично проводиться санітарно-просвітницька робота з усіма учасниками  освітнього процесу з питань здорового способу життя, загартування, раціонального харчування.

Отже пріоритетним завданням педагогічного колективу ЗДО та медичного працівника на 2021/2022 н.р. залишається зниження показників захворюваності в ЗДО, зміцнення здоров’я дітей шляхом комплексного використання різноманітних здоров’язберігаючих технологій, активних форм і методів формування здоров’язберегаючої компетентності дошкільників.

З 1 червня по 27 серпня 2021 року заклад дошкільної освіти переведений на канікулярний режим  розпорядженням міського голови від 23.04.2021 №154-р. «Про режим роботи закладів дошкільної освіти Канівської ОТГ в літній період 2021 року».

Ще одним з головних напрямків в роботі директора є укріплення матеріально-технічної бази закладу, всі приміщення якого відповідають санітарним вимогам.

ЗДО №2 – це комунальний заклад, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Однак, завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні.

Фінансування потреб закладу проводиться централізованою бухгалтерією Канівського міського відділу освіти. Протягом навчального року систематично здійснювалась виплата заробітної плати. Вчасно здійснювалися бухгалтерією сплати за спожиті закладом комунальні послуги.

Адміністрація ЗДО разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані та благоустрою території. Подвір'я завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються дошкільниками, вихователями та обслуговуючим персоналом. Своєчасно обрізуються дерева, кущі, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території ЗДО.

Корисним внеском для дошкільного закладу були доброчинні внески батьків, які насамперед спрямовувалися на покращення матеріальної бази закладу, дотримання Санітарного регламенту, естетичного оформлення приміщень та груп та надходили у вигляді товарів і робіт.

Виношу щиру подяку батькам, які допомагають нам у цьому. (Звіт голови батьківського комітету про використання батьківських надходжень додається).

За період з 01.09.2020 року і по даний час було залучено кошти ПрАТ «Миронівська птахофабрика» в розмірі 16000 гривень для придбання та встановлення вхідних дверей та віконних блоків в приміщення закладу.

За рахунок коштів засновника:

  • придбано матеріали для ремонту спальної кімнати середньої групи «Курчатко»;

  • проведено заміну кабелю від точки вводу до електрощитових;

  • капітальний ремонт по заміні каналізаційної труби від харчоблоку та пральні до каналізаційного колодязя;

  • ремонт системи водопостачання в приміщеннях харчоблоку та пральні;

  • придбано 30 літрів пального для бензинового тримера.

За рахунок благодійних внесків придбано матеріали для ремонту методичного кабінету та фарбування малих ігрових споруд.

Проте в закладі існують невирішені проблеми:

  1. Після дощів виявлено затікання стелі на другому поверсі групи «Курчатко» – 5 м2.

  2. Дощові та талі води систематично затікають  на харчоблок закладу в районі розміщення розподільчого щитка, що створює загрозу замкнення та порушує техніку безпеки працюючих.

  3. Просідання в місці вводу в заклад системи теплопостачання – 4м2.

  4. Не проведена вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій покрівлі та дерев’яних сходових клітин.

  5. Будівля не обладнана системою оповіщення про пожежу 1-го типу.

  6. Приміщення не обладнано автоматичною пожежною сигналізацією.

Зрозуміло, я, як керівник використовую для цього усі можливі резерви - спонсорські кошти, позабюджетні кошти, але їх недостатньо для такого обсягу робіт.

Наш заклад користується попитом серед батьків. Колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою все нові і нові завдання. І першочергове завдання – створення умов для виховання та оздоровлення наших дітей.

Заклад забезпечує сприяння залученню кожного члена системи «діти-батьки-педагоги-директор» до вирішення усіх питань освітнього процесу.

Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців за спільну роботу, розуміння і підтримку, конструктивну критику і можливість реалізації наших ідей і за підсумками роботи колективу можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.

У зв'язку з складанням річного плану роботи закладу на 2021-2022 навчальний рік, прохання до всіх присутніх надати свої пропозиції щодо вдосконалення роботи закладу, покращення освітньої роботи, поліпшення матеріальної бази, відпочинку дітей та умов праці. 

2022-2023 навчальний рік

В зв'язку з введенням воєнного стану в Україні ЗДО №2 "Дударик" у 2022-2023 навчальному році із-за відсутності укриття освітні послуги надавалися дистанційно. 

Звіт директора

Канівського комунального

закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Дударик»

Канівської міської ради Черкаської області

Безрук Лариси Іванівни

по підсумкам роботи за 2023-2024 навчальний рік

перед педагогічним колективом та громадськістю

 

На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п. 3 наказу Міністерства освіти і науки від 23.03.2005 № 178, Положення про дошкільний навчальний заклад, з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базуються на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації я, Безрук Лариса Іванівна, директор Канівського комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Дударик» Канівської міської ради Черкаської області, освіта повна вища педагогічна, педагогічний стаж 38 років, звітую про основні напрямки своєї діяльності за 2023-2024 навчальний рік.

 

Мета:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

 

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління закладом освіти.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом.

 

Шановні присутні!

Ось і закінчився ще один рік. Для всіх нас він був нелегким, в зв’язку з введенням на території України воєнного стану з 24.02.2022, але все ж таки плідним і ефективним. Ми зібралися сьогодні, щоб підвести підсумки роботи колективу нашого закладу, оцінити діяльність директора на посаді.

 

  1. Організаційно-правові засади діяльності закладу дошкільної освіти

 

Канівський комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Дударик» розпочав функціонування з лютого 1964 року.

Заклад знаходиться у комунальній власності міста. Балансоутримувач – відділ освіти Канівської міської ради Черкаської області.

Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем. Режим роботи закладу 10.5 годин: з 7.00 до 17.30.

Діяльність закладу здійснюється у відповідності до Законів України: Конституції України,

Закону України « Про освіту»,

Закону України « Про дошкільну освіту»,

Положення про дошкільний навчальний заклад,

Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах,

Статуту ЗДО,

Колективного договору та інших нормативних документів.

Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

Провідним мотивом ЗДО в 2023-2024 н.р. став пошук осмислених орієнтирів та конкретних освітніх форм, які допомогли ЗДО реально здійснювати реформу своєї діяльності, знайти власне обличчя та статус, певний стиль роботи.

Діяльність керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

 

Склад вихованців:

За проектною потужністю дошкільний заклад розрахований на 41 місце для дітей віком від 2-х років до 6 ( 7 ) років. ЗДО розташований у нетиповому, пристосованому приміщенні.

Комплектація груп дітьми в 2023-2024 навчальному році складала – 57 дітей. В очному режимі в ЗДО функціонувало 4 групи (1 раннього віку. 1молодшого віку,  1середнього віку, 1старшого віку).  

Групи  укомплектовані згідно програмових та санітарно – гігієнічних вимог. ЗДО має музичну залу,  кабінет практичного психолога , ігрові майданчики для 4 вікових груп.

Середньомісячне відвідування за навчальний рік склало 69 % .

У 2023 році ЗДО прийняв 4 групи дітей:

1 група раннього віку – 18 дітей,

1 група молодшого дошкільного  віку – 9 дітей,

1 група середнього  дошкільного  віку – 13дітей,

1 група старшого  дошкільного  віку  ( інклюзивна) – 17дітей  (2 з них, діти з ООП)

 У 2024 році до школи  підуть 15 випускників ЗДО.

Станом на 1 червня 2024 року подано 12 заяв на влаштування дітей до ЗДО «Дударик» на 2024- 2025 навчальний рік.

 

  1. Кадрове забезпечення

 

В закладі дошкільної освіти проводиться відповідна робота, направлена на забезпечення закладу кадрами.

У 2023- 2024 навчальному році трудовий колектив налічував 28 працівників.

Із них : 12 – педагогічні працівники;

   16 – технічний персонал .

Педагогічний процес у ЗДО «Дударик» забезпечують 12 кваліфікованих спеціалістів: директор та вихователь-методист, два музичні керівники, практичний психолог, асистент вихователя  та 7 вихователів. 50 % мають вищу педагогічну освіту, 50% - середню спеціальну освіту.

З них :

· вищу кваліфікаційну категорію – 4 педагоги

· другу кваліфікаційну категорію – 2 педагоги

· кваліфікаційну категорію «спеціаліст»  – 6 педагогів

За період 2023-2024 навчального року  Наталію Шелихвіст пройшла курси підвищення кваліфікації та чергову атестацію на якій. педагогу встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст IІ категорії»;

В закладі працює 16 технічних працівників:

заступник завідувача господарства  –  1,  

сестра медична старша –  1, 

діловод –  1,   

працівники харчоблоку – 3,

каштелян –  1,

помічники вихователів – 4,

сторожі – 2,

двірник – 1,

машиніст з прання та ремонту спецодягу – 1,

сторож для найпростішого укриття – 1

Працівники ЗДО отримують матеріальні заохочення (премії) при наявності економії фонду заробітної плати. Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи.

 

  1. Організація освітньо-виховної роботи

 

Заклад дошкільної освіти здійснює освітньо-виховну діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний заклад, Статуту ЗДО, Базового компоненту дошкільної освіти, санітарного Регламенту.

Зміст дошкільної освіти в межах Базового компоненту в ЗДО «Дударик» у 2023-2024 навчальному році визначався освітньою програмою «Дитина» (нова редакція). Поряд з тим ЗДО використовує інноваційні технології: розвивальні ігри Воскобовича, Кюїзенера, Дьєнеша, дослідницько–пошукову діяльність, LEGO-конструювання. В навчальному році в ЗДО більш поглиблено продовжували впроваджуватися такі інноваційні технології:

- «Методика організації художньо-мовленнєвої діяльності дітей у ЗДО» Н.В. Гавриш (технологія Н.Гавриш);

- «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» Н.Гавриш, О. Саприкіна, О.Пометун;

- використання нетрадиційних фізкультурно-оздоровчих технологій під час проведення фізкультурних розваг, занять, свят.

Протягом навчального року всі педагоги ЗДО постійно підвищували педагогічну майстерність, приймаючи участь у роботі методичних об’єднань міста, педагогічних майстерень, педагогічних лабораторій. Форми роботи в зв’язку з воєнним станом переважно відбувалися в режимі онлайн (платформа ZOOM).

Забезпеченню цілеспрямованості і послідовності роботи, практичному здійсненню педагогічних заходів допомогло чітке планування та спрямування  освітнього процесу закладу дошкільної освіти на вирішення таких завдань:

  1. Формування соціально-громадянської компетентності дошкільнят засобами народознавства.

  2. Вдосконалення знань та навичок безпечної поведінки дітей дошкільного віку в умовах воєнного стану.

  3. Забезпечення оптимального розвивально-виховного впливу будівельно-конструктивних ігор для формування гармонійно розвиненої особистості дошкільника.

 

Науково-методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечили такі форми методичної роботи:

— педагогічні ради:

  1. «Завдання освітньої діяльності закладу на 2023-2024 н.р.». Педагогічна рада відбулася в жовтні 2023 року, так як заклад відновив роботу в жовтні 2023 року.

  2. «Виховуємо патріотів змалечку» (листопад, 2023).

  3. «Формування основ БЖД дошкільнят» (лютий, 2024).

  4. «Аналіз освітньої діяльності за 2023/2024 навчальний рік» (травень, 2024).

— семінари:

Основи патріотичних почуттів дошкільників: як формувати та які напрями обрати.

Вчимо конструювати.

Особливості парціальної програми «Безмежний світ гри з LEGO».

— консультації:

Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти.

«Наші реакції на події війни. 10 кроків до резилієнтності».

Форми і методи формування соціально-громадянської компетенції.

Як підтримати вразливу  психіку дитини під час воєнного стану.

Українська казка в дитячому садку.

Створення безпечних умов у закладі дошкільної освіти.

Як організувати безстресовий освітній процес.

Як убезпечити дітей: формуємо навички.

Як навчити батьків убезпечувати дітей в інформаційному просторі.

Особливості будівельно-конструктивних ігор та їх виховний та розвивальний вплив на дитину.

Створення умов для розвитку будівельно-конструктивних ігор.

Формуємо емоційний  інтелект у дошкільників.

Конструктивна діяльність здобувачів дошкільної освіти: зміст, роль та значення.

Роль дорослого в ігровому освітньому просторі.

— семінари - практикуми:

Як ознайомлювати дошкільників з народними та державними символами

Перша допомога при травмах.

  • практикуми:

Дидактичний матеріал для формування знань та навичок безпечної поведінки  дошкільнят.

  • Методичні рекомендації та оперативки:

Що розмістити в етнографічних осередках.

Рекомендації педагогам щодо забезпечення якості дошкільної освіти в умовах війни.

Аналіз пропозиції вебінарів на сайтах «Всеосвіта», «Педрада» та «Експертус».

Готуємось до роботи влітку.

  • Лекторій:

Складники, індикатори та результати сформованості соціально- громадянської компетенції відповідно Державного Стандарту дошкільної освіти.

— Круглий стіл:

Роль вихователя  та батьків у формуванні соціально-громадянської компетенції.

— Майстер-клас:

Народна іграшка в роботі з дітьми різного віку.

— Довідкове бюро:

Правила поводження у надзвичайних ситуаціях.

Методи та прийоми для формування інтересу дітей до конструктивно-будівельних ігор.

— Тренінг:

Профілактика емоційного вигорання педагогів.

— Відкриті відрізки часу:

Міні-заняття (формування безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку).

— Засідання творчої групи:

Цікаве конструювання для дошкільнят (розробка перспективного планування).

 

У  закладі дошкільної освіти  створені умови для навчання і виховання дітей.  Для оптимального рухового режиму є в наявності спортивний та ігрові майданчики, музичний зал, міні-спортивний зал.

         Групові приміщення забезпечені необхідним обладнанням, іграшками, посібниками, навчально-методичною літературою згідно типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок. У кімнатах дотримується температурний режим, виконуються правила техніки безпеки.

         Територія  закладу дошкільної освіти відповідає санітарним нормам, її площа становить 0,2338 га. Заклад має огорожу, зеленні насадження, квітники.

         Музично-спортивний зал обладнаний всім необхідним для проведення музичних занять з дітьми, розваг, свят: піаніно,  ігровий матеріал, дитячі музичні інструменти. Центральна стіна залу змінюється посезонно та з урахуванням тем свят, що проводяться. Для фізкультурних занять створено міні-спортивний зал: швецька стінка, гімнастичні лави, похилі дошки, стояки та спортивний мат для стрибків у висоту та довжину, дуги для підлазіння та куби різної висоти для зістрибування, м’ячі, обручі, скакалки та інший спортивний інвентар.

Протягом навчального року педагогічний колектив працював творчо та відповідально. Проводилась чітка, систематична робота спрямована на різнобічний, гармонійний розвиток дітей та розвиток їх знань, вмінь і навичок.  

Робота педагогічного колективу націлена на виховання патріотів своєї держави, щоб діти вже змалечку любили свій садочок, своє рідне місто, національні свята та традиції. Музичними керівниками закладу Кононенко Т.В., Мосенко Н.Д., Ткаченко К.О. разом з педагогами були проведені такі виховні заходи та розваги: «День дошкілля» (ведуча Бондарець К.Р.),  у листопаді - фестиваль «Маленькі таланти нашого садка» (Розсоха М.В.), у грудні -  «Свято української хустки» (Пилипенко Н.І.), «Андріївські вечорниці» (Розсоха М.В., Крицька В.В.),  у січні - «Від Різдва до Водохреща» (Гончаренко О.В.), у лютому - «Свято Стрітення» (Шелихвіст Н.Г.), у березні «Свято Великого Кобзаря» (Луцик О.М.), у квітні – «Святкуємо Великдень» (Тулумбасова Н.Р.), а в травні музичний керівник  Ткаченко Катерина провела свято «Я люблю вишиванку».

 Любов до природи рідного краю прищеплюється малюкам у щоденній кропіткій роботі працівників закладу: спостереження, милування, заняття, дослідницька діяльність, а також різні цікаві заходи. Зокрема, педагогами Ольгою Луцик,  Наталією Тулумбасовою проведено «День птахів» 4 квітня, а Наталією Шелихвіст та Наталією Пилипенко -  «Всесвітній день Землі» 24 квітня, які навчають та спонукають дітей піклуватися про  рідну природу, формують екологічне мислення дошкільнят. У . навчальному році  заклад активно співпрацював з фахівцями  Канівського природничого заповідника.  Разом проведено такі виховні заходи: «Збережемо квіти-первоцвіти», «День сонця» та проведення озеленення території закладу.

          Вихователі груп «Курчатко», «Вишенька», «Зайчик» Оксана Гончаренко, Наталія Пилипенко, Наталія Шелихвіст взяли участь у просвітницькій роботі благодійного фонду «Щаслива лапа» у проведенні «Всеукраїнського заняття доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин», за що наш заклад отримав сертифікат учасника акції та заохочувальний приз у вигляді дидактичної гри.

           Одним із пріоритетних завдань цього навчального року було формування компетентності дошкільників щодо безпечної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій та військової загрози. Проведено ряд навчальних та практичних занять з дітьми протягом навчального року під час занять та «повітряної тривоги», в укритті. А, під час тижня «Безпеки дитини» з дітьми закріплювали знання в різних сферах безпека в соціумі, безпека дитини вдома, на вулиці, «Обережно – вогонь», безпека в природі.

         Для проведення якісної роботи з дітьми по БЖД методичний кабінет забезпечений наочним    матеріалом: «Основи здоров’я», «Виконуй правила пожежної безпеки» , «На вулицях  міста» , «Я в біду не попаду». В групах створені куточки по БЖД, підібрані дидактичні та сюжетно-рольові ігри для актуалізації знань дітей з БЖД та ігор в укритті. В ЗДО розміщено куточок практичних дій для закріплення правил поведінки в надзвичайних ситуаціях. Варто зазначити, що у нашому закладі дошкільної освіти педагоги в невимушеній обстановці проводять заняття для закріплення дітьми правил пожежної, мінної безпеки, дорожнього руху, навчають надавати першу домедичну допомогу та як діяти у різних надзвичайних ситуаціях.

     З метою розвитку творчої майстерності вихователів та дітей протягом навчального року працювала творча група «Казкова мозаїка» (Марина Розсоха, Катерина Ткаченко – як керівники та педагоги закладу), яка займалася театралізацією лялькових вистав, що позитивно впливало на художньо-естетичний розвиток дошкільнят, розвивало любов до мистецтва, сприяло  вихованню моральних якостей особистості. Малята переглянули вистави: «Маленьке зайченятко», «Хитра лисичка», «Кольорове молоко», «Маша і колобок», «Чарівне дерево», «Нова казка про Червону Шапочку», «Золоте курчатко», «Подарунок для лісових звірят».

Протягом навчального року здійснювалася контрольно-аналітична діяльність освітнього процесу та системи роботи з дітьми. Результати контролю висвітлювалися на засіданнях педагогічних рад.

Проаналізувавши організацію роботи щодо виконання річних завдань, визначаємо, що педагоги закладу працюють систематично та досягли певних результатів. Зорієнтованість педагогів на особистість стала основою реалізації кожною дитиною свого природного потенціалу, збалансованості фізичного, інтелектуального, вольового та морально-духовного розвитку вихованців. Цьому також сприяють різноманітні конкурси. Такі як «Шашковий турнір», який підготували та провели з вихованцями  старшого дошкільного віку групи «Зайчик».

Вся ділова документація педагогічних працівників в ЗДО велась з дотриманням нормативних вимог.

       З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу була проведена підписка на періодичні видання: «Дошкільне виховання» та  «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Крім того, цікава інформація та новини закладу розміщувалися на сторінці  закладу у Facebook та сайті закладу.

          Педагогічний колектив закладу з метою удосконалення своєї педагогічної майстерності прослухали вебінари на платформах ТОВ «Всеосвіта», «Педрада», «Рrometheus» за які отримали сертифікати.

       Результати обстеження рівня розвитку вихованців закладу за минулий навчальний рік свідчать, що педагогічний колектив на достатньому рівні виконує завдання, висунуті Державною програмою та нормативними документами

Результати обстеження рівня розвитку вихованців закладу за минулий навчальний рік свідчать, що педагогічний колектив на достатньому рівні виконує завдання, висунуті Державною програмою та нормативними документами.

Отримано наступні результати з усіх діагностованих дітей виявлено:

Високий рівень розвитку – 25 %

Достатній рівень розвитку – 48%

Середній рівень розвитку – 27 %

Низький рівень розвитку – 0

      Результативність та досягнення дітей в фізичному розвитку дають змогу зробити висновок, що обрані педагогами форми і методи роботи з дітьми є ефективними. Моніторинг розвитку основних рухів старших дошкільнят виявив, що вище норми та норму виконало 89 % дітей. Високі показники діти виявили при виконанні стрибків з місця в довжину - 89%, низькі показники - з  метання - 22 %. Крім того, на сьогодні значний процент дітей має недостатній рівень розвитку мовлення відповідно віку, є потреба занять з логопедом.

     Ефективність методичної роботи підсилювалась впровадженням в неї інтерактивних форм та методів роботи з педагогічними кадрами: дискусій, ділових ігор, тренінгів, майстер-класів, онлайн-конференцій, використовуючи сучасні програми та платформи: YouTube-канали, ZOOM,  Prometheus.

Велика увага у роботі закладу приділяється наступності дошкільної  та початкової освіти. Підвищуючи рівень мотиваційної готовності старших дошкільників до навчання в школі, було проведено цикл занять «Я – майбутній школяр», використовувалось читання творів про школу, знайомство вихованців з правилами поведінки школярів, створено умови для розгортання сюжетно – рольової гри «Школа», виставки дитячих малюнків «Школа, про яку я мрію», «Портрет школяра».

Протягом начального року, враховуючи Указ Президента України від 17.08.2022 року №573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» педагоги нашого закладу дошкільної освіти продовжували  співпрацювати з батьками вихованців, не лише очно, а й використовуючи онлайн-платформи:

  • Viber (у даному додатку педагоги надсилали цікаві завдання для виконання батькам із дітьми, фото і відео занять та розваг, отримуючи зворотній фотозвіт, листувалися, надавали індивідуальні консультації);

  • Facebook ( у даній соціальній мережі  створено групу нашого дошкільного закладу, в якій розміщуються цікаві завдання, відеофрагменти, а також події, які відбуваються у дошкільному закладі);

  • сайт ЗДО, на якому постійно публікувалась інформація та фотографії заходів, що відбувались у закладі, розміщувались новини, оголошення, корисний і цікавий матеріал для роботи з дітьми, рекомендації на період дії воєнного стану в Україні.

Методична робота в закладі дошкільної освіти набула сьогодні аналітичного характеру, а її результати – діагностичної спрямованості. Інформація, одержана шляхом аналізу та діагностики, використовується для підвищення не тільки якості педагогічного процесу, але й кваліфікації вихователів. Адміністрацією закладу протягом року проводився педагогічний моніторинг, основним завданням якого було виявити, чи прослідковується позитивна динаміка розвитку професіоналізму педагогів, чи існують передумови для удосконалення роботи педагогічного колективу.

Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж навчального року показав, що всі вони носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів.

         До психологічної служби закладу входить практичний психолог Катерина Ткаченко.   Психологічна служба в структурі освіти є складовою частиною державної системи охорони фізичного і психічного здоров’я молодих громадян України і діє з метою виявлення і створення оптимальних соціально-психічних умов роз витку особистості. Основною метою діяльності психологічної служби системи освіти є підвищення якості та забезпечення доступності послуг у сфері практичної психології, спрямованих на збереження і укріплення здоров’я, підвищення адаптивних можливостей, створення умов для повноцінного і гармонійного розвитку всіх учасників навчально - виховного процесу, посилення розвивального і виховного компонентів системи освіти, захист психічного і соціального здоров’я дитини на всіх рівнях навчання.

        Основним завданням психологічної служби дошкільного навчального закладу є:

Підтримка усіх учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану;

Визначення та формування психологічної готовності дітей до шкільного навчання;

Спостереження за переломними моментами розвитку, діагностична та корекційно - розвивальна робота з дітьми, які потребують підвищеної уваги;

Виявлення та усунення психологічних причин відхилень у розвитку;

Психологічний  супровід  дітей із внутрішньо переміщених сімей, АТО,  сімей постраждалих внаслідок воєнних дій.

      Протягом навчального року практичним психологом проводились наступні форми роботи: діагностична, консультаційна, корекційна, профілактична, організаційно – методична робота, психологічна просвіта.

     Використовуючи різноманітні діагностичні інструментарії, практичний психолог вивчав індивідуальні можливості, особливості розвитку, міжособистісні стосунки, творчі здібності, емоційні психічні стани учасників освітнього процесу. 

     Для визначення рівня розвитку основних компонентів шкільної готовності і виявлення рівня психологічної готовності майбутніх першокласників до навчання в школі практичним психологом проводилось психодіагностичне обстеження  дітей старшої групи  (за методикою Р.В. Павелків, О.П. Цигипало). При діагностуванні дошкільників практичним психологом були дослідженні психічні процеси: рівень розвитку мислення, пам’яті, уваги, мотивації до навчання, вміння слухати та виконувати завдання за зразком. Психологом були розроблені певні рекомендації щодо подальшого розвитку інтелектуальної, вольової, мотиваційної сфери дошкільників. З дітьми, які були недостатньо готові до навчання, проводилась індивідуальна  корекційно - розвиваюча робота.

     Консультаційна робота з  батьками та педагогами  проводилась систематично у змішаній формі (очно та онлайн) на різноманітні теми, деякі з них: «Алгоритм адаптації дитини до дитячого садка»; «Емоційне благополуччя дитини під час воєнних дій »; «Як запобігти негативному впливу сучасного інформаційного простору на психічне здоров’я дітей»; «Правила неконфліктного спілкування з дитиною»; « Як сформувати у дітей емоційний  інтелект використовуючи найпростіші конструкції в ігровій діяльності» та інші.

      Корекційно – розвиваюча робота була проведена з дітьми усіх вікових категорій за різними напрямками, відповідно індивідуальних та психічних особливостей вихованців. Форми корекційно - розвиваючого впливу переважно були направлені  на розвиток емоційно - вольової сфери вихованців. Велика  увага приділялась  розвитку  процесів мислення, довільну регуляцію, регуляцію психомоторних функцій, активізацію мовлення та стабілізацію емоційно – особистісних станів.

Упродовж навчального року робота психологічної служби ЗДО № 2 «Дударик» проводилась згідно річного плану, а також за власними висновками на підставі психодіагностичних досліджень. Робота проводилась у тісній взаємодії з вихователями груп та батьками вихованців.        

     Практичним психологом Катериною Ткаченко регулярно проводились індивідуальні  заняття з дітьми, які потребували корекційно - розвивальної роботи. Активно використовувались здоров’язбережувальні техніки,  направлені на формування пізнавальної, предметно – практичної діяльності, розвиток комунікативних процесів, мисленнєвих процесів, емоційно – вольової сфери, навичок самоаналізу,  тренуванні  міжпівкульної  взаємодіі мозку.  

       Протягом року були проведені різноманітні форми просвітницької та профілактичної роботи з батьками та педагогами. Профілактична робота з педагогами проводилась у різноманітних формах, переважно це  консультації, виступи на педрадах, виставлення інформації у Вайбер групі. Теми деяких консультацій: «Наші реакції на події війни. 10 кроків до резилієнтності»; «Як підтримати вразливу  психіку дитини під час воєнного стану»; «Ні! Булінгу»; «Опанування почуття тривоги  і невизначеності, розвиток навичок саморегуляції»; «Секстинг. Сексуальне насильство над дітьми»; «Розвиток емоційного інтелекту у дошкільників. Практичні рекомендації»; «Результати психодіагностичного обстеження готовності дітей до школи». Проведений тренінг: «Профілактика синдрому емоційного вигорання педагогів» та семінар – практикум : «Лего збирай – емоційний інтелект розвивай!».

    У період  акції 16 днів проти насильства була проведена профілактична робота з педагогами, батьками та вихованцями закладу. Надана інформація до інформаційних блоків по групам : «Як виховувати у дітей доброзичливе ставлення до оточуючих»; «Ефективне виховання без насильства»; «Чарівні засоби порозуміння з дітьми». Проведена  консультація для педагогів  : «Профілактика булінгу в закладі освіти». З дітьми старшої групи проведено комбіноване  заняття : «Доброта поєднує серця».

     Інформація для батьків та педагогів висвітлювалась  у формі презентацій, рекомендацій та пам’яток онлайн через сайт Фейсбук на сторінці практичного психолога дошкільного закладу. Теми деяких матеріалів: «Протидія булінгу»; «Ігри для дітей, щоб навчитися розслаблятися і краще відчувати своє тіло»; «Дихальні вправи для дітей»; «Ігри для зняття стресу у дітей»; «Домашня діагностика готовності дитини до школи»; «П’ять простих порад для підтримки психічного здоров’я»; «Корисні поради як екологічно проживати злість»; «Наслідки жорстокого ставлення до дитини» та інші.

    Організаційно – методична робота здійснювалась переважно як організація власної діяльності, вивчення психологічної літератури, самонавчання, висвітлення інформації психологічного спрямування через інтернет – джерела.

    Практичний психолог активним учасником інтервізійної  групи психологів міста ЗДО. Протягом року були висвітлені питання на засіданнях : «Розширити знання щодо поняття та проявів  посттравматичного  стресового  розладу  у дітей та дорослих; «Систематизувати знання про особливості психологічного та соціально - педагогічного супроводу  дошкільників з ООП під час воєнного стану; «Розгляд складних випадків у роботі працівників психологічної служби щодо роботи з дітьми з ООП»; «Систематизувати знання щодо поняття та  основних проявів кризи 3-річного віку у дітей».

         Використовуючи різноманітні діагностичні інструментарії, практичний психолог вивчав індивідуальні можливості, особливості розвитку, міжособистісні стосунки, творчі здібності, емоційні психічні стани учасників освітнього процесу.

Отже, можна зробити висновок, що протягом 2023-2024  н. р. робота практичного психолога була систематичною та проводилась в різних напрямах. Психолог здійснювала систематичний психологічний супровід, спрямовуючи свою діяльність  на збереження та зміцнення психологічного здоров’я, розвиток емоційного інтелекту, розкриття індивідуальних можливостей, зниження рівня тривожності та покращення психоемоційного стану  учасників освітнього процесу.

Організація харчування

Організація харчування дітей у ЗДО № 2 здійснюється відповідно до листа МОН України  від 05.09.2019 №1/9-552 «Щодо порядку запровадження системи НАССР у закладах дошкільної освіти» та постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»   та інших відповідних нормативних документів.

У закладі встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски на день, об'єм страв для дітей раннього та дошкільного віку, графіки видачі їжі, добові проби, призначено відповідальних осіб за організацію харчування, ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації.

Харчоблок, комора, система холодного та гарячого водопостачання, технологічне та холодильне обладнання в робочому стані. При складанні меню харчування було враховано:

- вікові групи (раннього віку; дошкільного віку);

- режим харчування (3-х разове);

- збалансованість та раціональність страв;

- нові норми харчування.

Продукти харчування, що надходять на харчоблок, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. На продукти, що мали неналежну якість, були складені акти про невідповідність сертифікату якості.

Зберігаються продукти харчування в спеціально облаштованій коморі, холодильниках, де забезпечено дотримання системи НАССР та норм Санітарного регламенту. Дані про безпечність якості продуктів та термін їх реалізації систематично фіксується в Журналі бракеражу сирої продукції. Облік продовольчої сировини фіксується в Книгах складського обліку продуктів. Дотримано вимоги чинного законодавства щодо батьківської плати за харчування дітей, вона становить 60% від вартості харчування однієї дитини на день.

Питання організації харчування дітей в закладі знаходиться на постійному контролі з боку директора, сестри медичної старшої, розглядалось на нарадах при директорі закладу, виробничих нарадах, батьківських зборах.

Пільговим харчуванням в 2023-2024 н.р. було охоплено 15 дітей, серед них:

- 5 дітям розмір плати за харчування зменшено на 50%;

- 10 дітей звільнені від сплати за харчування. 

Пріоритетними у 2023-2024 навчальному році були і залишаються здоров’язберігаючі аспекти. Удосконаленню системи фізичного виховання в закладі сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців. Протягом навчального року медичним працівником та адміністрацією на заняттях з фізичної культури проводились заміри моторної щільності. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність занять в усіх вікових групах коливається у межах норми від 75% до 94%. Дозування фізичного навантаження на дитячий організм відбувалося відповідно до груп здоров'я й фізкультурних груп. Діти І та ІІ групи здоров’я займаються по основній програмі та виконують нормативи згідно з вимогами програми «Дитина». Медичне обслуговування в ЗДО здійснювалось протягом року сестрою медичною старшою Інною Приліпко. У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

Педагогами постійно  враховувався стан здоров’я дітей під час проведення занять з фізичної культури, організації освітнього та рухового режиму упродовж дня.

Вся обов’язкова медична документація велась своєчасно, за встановленою формою. Систематично проводиться санітарно-просвітницька робота з усіма учасниками  освітнього процесу з питань здорового способу життя, загартування, раціонального харчування.

Отже пріоритетним завданням педагогічного колективу ЗДО та медичного працівника на 2024/2025 н.р. залишається зниження показників захворюваності в ЗДО, зміцнення здоров’я дітей шляхом комплексного використання різноманітних здоров’язберігаючих технологій, активних форм і методів формування здоров’язберігаючої компетентності дошкільників.

Одним із напрямків роботи керівника навчального закладу є робота зі зверненнями громадян. Робота зі зверненнями громадян в ЗДО № 2 ведеться відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

        Таким чином, виходячи з аналізу результатів освітньої та методичної роботи у 2023-2024 навчальному році, враховуючи досягнення, перспективи розвитку та недоліки в роботі, продовження воєнного стану в нашій країні, педагогічний колектив визначає та планує працювати над такими пріоритетними завданнями у 2024-2025 навчальному році:

  1. Формування у дошкільників навички соціальної взаємодії під час творчих ігор.

  2. Удосконалення у дітей дошкільного віку культури праці під час організованої та самостійної предметно - практичної діяльності дошкільників.

  3. Забезпечення психологічного комфорту та безпечного перебування учасників освітнього процесу в умовах сьогодення.

  4. Проведення самооцінювання діяльності закладу за напрямом  «Здобувачі дошкільної освіти. Забезпечення всебічного  розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду».

Ще одним з головних напрямків в роботі директора є укріплення матеріально-технічної бази закладу, всі приміщення якого відповідають санітарним вимогам.

ЗДО №2 – це комунальний заклад, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Однак, завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні.

Фінансування потреб закладу проводиться централізованою бухгалтерією Канівського міського відділу освіти. Протягом навчального року систематично здійснювалась виплата заробітної плати. Вчасно здійснювалися бухгалтерією сплати за спожиті закладом комунальні послуги.

Адміністрація ЗДО разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані та благоустрою території. Подвір'я завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються дошкільниками, вихователями та обслуговуючим персоналом. Своєчасно обрізуються дерева, кущі, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території ЗДО.

Корисним внеском для дошкільного закладу були доброчинні внески батьків, які насамперед спрямовувалися на покращення матеріальної бази закладу, дотримання Санітарного регламенту, естетичного оформлення приміщень та груп та надходили у вигляді товарів і робіт.

Виношу щиру подяку батькам, які допомагають нам у цьому. (Звіт голови батьківського комітету про використання батьківських надходжень додається).

За період з 09.10.2023 року і по даний час ( травень 2024 р.) було залучено кошти:

ПрАТ «Миронівська птахофабрика» для укриття:

  • конвектор  – 3шт. – 3897,00 грн.

  • електрочайник  – 1шт. – 299,00 грн.

  • тепловентилятор – 1шт. – 499,00грн.

За рахунок коштів засновника:

  • Принтер – 1 шт. – 10745,00 грн.

  • Холодильник – 1 шт. 15999,00 грн.

  • придбано фарбу – 7000,00грн. та проведено силами колективу малярні роботи малих ігрових споруд на майданчиках та косметичне підфарбовування в приміщеннях закладу.

Спонсорська допомога ( благодійні внески батьків):

  • пісочниці (дерев’яні) – 4 шт. – 16000,00 грн.

 

Проте в закладі існують невирішені проблеми:

  1. Дощові та талі води систематично затікають  на харчоблок закладу в районі розміщення розподільчого щитка, що створює загрозу замкнення та порушує техніку безпеки працюючих.

  2.  Вийшла з ладу труба водопостачання від колодязя до входу в приміщення закладу

  3. Не проведена вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій та дерев’яних сходових клітин.

  4. Приміщення не обладнано автоматичною пожежною сигналізацією.

Зрозуміло, я, як керівник використовую для цього усі можливі резерви - спонсорські кошти, позабюджетні кошти, але їх недостатньо для такого обсягу робіт.

Наш заклад користується попитом серед батьків. Колектив може і хоче працювати, тому ми ставимо перед собою все нові і нові завдання. І першочергове завдання – створення умов для виховання та оздоровлення наших дітей.

Заклад забезпечує сприяння залученню кожного члена системи «діти-батьки-педагоги-директор» до вирішення усіх питань освітнього процесу.

Підводячи підсумки роботи за рік, я хочу подякувати педагогам закладу, обслуговуючому персоналу, батькам вихованців за спільну роботу, розуміння і підтримку, конструктивну критику і можливість реалізації наших ідей і за підсумками роботи колективу можна зазначити, що поставлені завдання в зв’язку з введенням воєнного стану виконані частково.

У зв'язку з складанням річного плану роботи закладу на 2024-2025 навчальний рік, прохання до всіх присутніх надати свої пропозиції щодо вдосконалення роботи закладу, покращення освітньої роботи, поліпшення матеріальної бази, відпочинку дітей та умов праці. 

© 2017 ДНЗ "Дударик"

Сайт создан на Wix.com

bottom of page