top of page

Методична скарбничка

Наш вихователь-методист

План

навчально-виховної роботи ДНЗ № 2 „Дударик”

на літо 2018 року

Звіт методичної роботи у ЗДО «Дударик»

за 2023-2024н.р.

         Методична робота з педагогічними кадрами у 2023-2024 навчальному році була  спрямована на підвищення професійного рівня педагогів. Саме з метою вирішення поставлених завдань перед колективом упродовж 2023-2024 навчального року було проведені педагогічні ради: настановча та два тематичних засідання: «Виховуємо патріотів змалечку» та «Формування основ БЖД дошкільнят». На даних засіданнях обговорювалися доповіді, навчальні плани, заслуховувалися аналізи тематичних перевірок та інші форми роботи з кадрами.    Для повного розкриття питань винесених на засідання педагогічних рад з колективом проведений ряд методичних заходів, які, зважаючи на небезпекову ситуцацію під час повітряних тривог в регіоні, відбувалися у форматі спілкування у вайбер-групі.

Педагогічній раді на тему «Виховуємо патріотів змалечку» передував лекторій «Складники, індикатори та результати сформованості соціально-громадянської компетенції відповідно до Державного Стандарту дошкільної освіти», семінар-практикум «Як ознайомлювати дошкільників з  народними та державними символами», семінар «Основи патріотичних почуттів дошкільників: як формувати та які напрями обрати», круглий стіл «Роль вихователя та батьків у формуванні соціально-громадянської компетенції», консультації: «Форми і методи формування соціально-громадянської компетенції», «Українська казка в дитячому садку», «Народна іграшка в роботі з дітьми різного віку», де розглянуто аспекти формування даної компетенції дошкільників.

До педагогічної ради на тему «Формування основ БЖД дошкільнят», проведено ряд консультацій: «Створення безпечних умов у закладі освіти», «Як організувати без стресовий освітній процес», «Як убезпечити дітей: формуємо навички», «Як навчити батьків убезпечувати дітей в інфопросторі», «Правила поводження у надзвичайних ситуаціях», під час практикуму підібрано та поновлено матеріал для формування знань та навичок безпечної поведінки дошкільників. Під час семінару-практикуму «Абетка першої домедичної допомоги» педагоги не тільки отримували знання , а й закріплювали їх під час практичних завдань під керівництвом медперсоналу закладу.

         Для розв’язання третього завдання річного плану, щодо  забезпечення оптимального розвивально-виховного впливу будівельно-конструктивних ігор для формування гармонійно розвиненої особистості дошкільника було проведено ряд консультацій: «Конструктивна діяльність здобувачів  дошкільної освіти: зміст,  роль та значення», « Особливості будівельно-конструктивних ігор», «Створення умов для розвитку конструктивних ігор», «Методи та прийоми для формування інтересу  у дітей до конструктивно-будівельних ігор».

Відповідно до перспективного плану-графіку курсової перепідготовки в 2023-2024 н.р. на курсах при ЧОІПОПП підвищив свою фахову майстерність  один педагог: Шелихвіст Н.Г.; яку було проатестовано. За результатами атестації Шелихвіст Н.Г., вихователь старшої групи, відповідає займаній посаді та встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої  категорії» .

             Робота педагогічного колективу націлена на виховання патріотів своєї держави, щоб діти вже змалечку любили свій садочок, своє рідне місто, національні свята та традиції.  Педагогами були проведені такі виховні заходи та розваги : у жовтні - «Здрастуй, любий дитсадок» ; у листопаді -  «Свято осінніх іменинників», у грудні -  «Свято української хустки», «Андріївські вечорниці», "Свято Миколая" , у січні - «Фестиваль колядок", виховний захід до Дня соборності, до Дня єднання, до міжнародного дня рідної мови ,  у квітні – розвагу «Святкуємо Великдень», а в травні   провели свято «День вишиванки».

          Любов до природи рідного краю прищеплюється малюкам у щоденній кропіткій роботі працівників закладу: спостереження, милування, заняття, дослідницька діяльність, а також різні цікаві заходи. Зокрема,  у співпраці з фахівцями Канівського заповідника проведено заняття «Збережемо первоцвіти»,   які навчають та спонукають дітей піклуватися про  рідну природу, формують екологічне мислення дошкільнят.

 Вихователь старшої групи  Шелихвіст Н.Г. взяла участь у просвітницькій роботі благодійного фонду «Щаслива лапа» у проведенні «Всеукраїнського заняття доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин», за що наш заклад отримав сертифікат учасника акції.

         Для проведення якісної роботи з дітьми по БЖД методичний кабінет забезпечений наочним    матеріалом: "Основи здоров’я", "Виконуй правила пожежної безпеки" , "На вулицях  міста" , "Я в біду не попаду". В групах створені куточки по БЖД, підібрані дидактичні та сюжетно-рольові ігри для актуалізації знань дітей. В ЗДО розміщено куточок практичних дій для закріплення правил поведінки в надзвичайних ситуаціях. 

         Під час тижня «Безпеки дитини» з дітьми закріплювали знання в різних сферах: безпека в соціумі, безпека дитини вдома, на вулиці, «Обережно – вогонь», безпека в природі, мінна безпека, «Увага! Повітряна тривога!»  А також дошкільнята мали змогу познайомитися краще з роботою нової  поліції під час зустрічі з працівниками патрульної поліції, які відвідали наш заклад з нагоди тижня безпеки і провели майстер-клас з правил дорожнього руху.

         З метою розвитку творчої майстерності вихователів та дітей протягом навчального року працювала творча група «Казкова мозаїка», яка займалася театралізацією лялькових вистав, що позитивно впливало на художньо-естетичний розвиток дошкільнят, розвивало любов до мистецтва, сприяло  вихованню моральних якостей особистості. Малята переглянули вистави: «Дві таємниці», «Пригоди Сніговичка», «Нехочуха», «Хитра Кізя», «Кольорове молоко».

Протягом навчального року здійснювалася контрольно-аналітична діяльність освітнього процесу та системи роботи з дітьми. Результати контролю висвітлювалися на засіданнях педагогічних рад.

Проаналізувавши організацію роботи щодо виконання річних завдань, визначаємо, що педагоги закладу працюють систематично та досягли певних результатів. Зорієнтованість педагогів на особистість стала основою реалізації кожною дитиною свого природного потенціалу, збалансованості фізичного, інтелектуального, вольового та морально-духовного розвитку вихованців. Цьому також сприяють різноманітні конкурси. Такі як «Шашковий турнір», який підготували та провели з вихованцями групи  старшого дошкільного віку.

Протягом навчального року проведено три засідання команди психолого-педагогічного супроводу вихованців з ООП інклюзивної групи, під час яких створено ІПР дітей, обговорено  їх досягнення та визначено наступні освітні завдання.

Вся ділова документація педагогічних працівників в ЗДО велась з дотриманням нормативних вимог.

       З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу була проведена підписка на періодичні видання: «Практика управління» та  «Вихователь-методист дошкільного закладу».

       Крім того, цікава інформація та новини закладу розміщувалися на сторінці  закладу у Facebook та сайті закладу.

       Вихователі підвищували свою кваліфікацію шляхом самоосвіти, беручи участь у вебінарах на платформах ТОВ «Всеосвіта», «Педрада», «Рrometeus»,"EdEra" . Педагогами отримано 19 сертифікатів.

       Результати обстеження рівня розвитку вихованців закладу за минулий навчальний рік свідчать, що педагогічний колектив на достатньому рівні виконує завдання, висунуті Державною програмою та нормативними документами

Отримано наступні результати з усіх діагностованих дітей виявлено:

Високий рівень розвитку – 25 %

Достатній рівень розвитку – 48%

Середній рівень розвитку – 27 %

Низький рівень розвитку – 0

 

© 2017 ДНЗ "Дударик"

Сайт создан на Wix.com

bottom of page